Co je to Hasičský fotbal

Už z názvu by se mohlo zdáti,že je to klasické honění za kulatým nesmyslem akorát v podání hasičů,ale zdání klame a rád vás s tohoto omylu vyvedu. V roce 2008 jsme byli pozváni kamarády hasiči ze Svratky,aby jsme se zůčastnily Hasičského fotbalu. Pozvání sme rádi přijali a taktéž se dostavili v dobré náladě a herním mužstvem mužů. Popravdě jsme o této hře moc nevěděli,ale přesto jsme se moc těšili. Pravidla této hry jsou jednoduchá: Hrací družstvo se skládá z 6 hráčů nebo hráček. Hrací hřiště má mantineli naproti sobě a na konci mantinelu je branková čára a o metr dál další čára která by se neměla přešlápnout. Na každé straně se postaví 6 hráčů kteří uchopí tři proudnice a jsou připraveni ke hře(chráněny jsou helmama se štítem nebo brýle) Další 3hráči přidržují hadici. Nezbytnou součástí hry je také rozhodčí který vhazuje balon do hry,podavače balonu,další rozhodčí s praporkama kteří hlídají přešlapy a goly. Je to jednoduché pomocí tří proudu se snaží mužstvo dopravit balon za čáru soupeře. Na poprvé to nebylo špatné umístili jsme se na 4.místě. A tak na přezrok jsme se zeptali hasičů ze Svratky jestli by sme nemohli Hasičský fotbal uspořádat i u nás. A byl nám udělen souhlas a přislíbeno že se také rádi zůčastní což sme byli velice rádi. Dověděli jsme se,že tato hra k nám dorazila z Něměcka a hrají ji v Mostě a stěmi se skamarádili Svratečtí hasiči a tak se to dostalo i k nám do Pohledce.

13.6.2009 1. klání v Hasičském fotbale v Pohledci

Ted nastala hlavní otázka kde uspořádat hasičský fotbal bylo třeba vody a nějakého pevného povrchu. Nevím koho to napadlo,ale nápad to byl famozní. Co to udělat v místní nádrži. Je totiž udělána z betonových panelů a ještě ktomu rozdělena na malou a velkou hloubku. Takže velká hloubka by zůstala napuštěna a malá vypuštěna a voda by se vracela zpátky a nikam by neunikala. Pak se domluvil i datum uskutečnění a jedna z mála akcí roku byla na světě. A jak jsme se pomalu blížili k datu akce nastalo pro nás hodně starostí a práce. Museli jsme vyčistit nádrž a připravyt hřiště. Fotky: http://sdh-pohledec.rajce.idnes.cz/Cisteni_nadrze_na_hasicsky_fotbal/. A jak jsme měli vše nachystáno a připraveno tak 1.ročník v Hasičském fotbale v Pohledci mohl začít. V sobotu 13.6.2009 v 11hod jsme to vše spustili pro přihlášené sbory. Fotky: http://sdh-pohledec.rajce.idnes.cz/Hasicsky_fotbal_Pohledec_2009-06-13/  Všichni zůčastnění se dobře bavili a všem se to moc líbylo i diváci byly nadšeni. Po skončení se všichni přesunuli na výletiště kde jsme pokračovali zábavou. Hrála skupina METAXA. Druhý den jsme dopoledne uklidili výletiště po zábavě a odpoledne ještě uspořádali turnaj pro děti. Fotky: http://sdh-pohledec.rajce.idnes.cz/Nedelni_detsky_turnaj_v_hasicskem_fotbale/ Na konec i my jsme si ještě zahráli. Pak jsme vše řádně uklidili a uvedli do původního stavu. Chtěly bychom poděkovat hasičům ze Svratky za zapůjčení mantinelu. Děkujeme. 

18.7.2009 3. klání v Hasičském fotbale ve Svratce

Na tento den jsme se moc těšili,chtěli jsme ze Svratky přivezt 2 poháry. Proto jsme postavili 2 družstva muže a ženy. Počasí sice nikomu nepřálo jelikož pršelo celý den, ale  žádné z mužstev nepřestalo bojovat. Ženy nenechali nic náhodě a svoji skupinu vyhrály a tak postoupili přímo do finále. Tam se utkali s ženamy s SDH Sněžné,kterému po obětavém boji nakonec podlehli. Umístili se na krásném 2. místě a jeden z pohárů byl na světě. A co muži? Ty měli konkurenci větší,ale bojovali sec jim síly stačily po prvních 3 zápasech které vyhrály přišli 3 prohry a to byl konec nadějí na postup ze skupiny. Bohužel se nepovedlo. O to větší radost jsme měli z výsledku žen. Blahopřejeme. Fotky: http://sdh-pohledec.rajce.idnes.cz/Hasicsky_fotbal_Ceska_Svratka_2009/

www.weblight.cz

JAK SE VÁM LÍBÍ STRÁNKY?

Krásné (27 | 27%)
Líbí (19 | 19%)
Jde to (23 | 23%)
Nic moc (30 | 31%)
DĚKUJEME ZA NÁVŠTĚVU NAŠICH STRÁNEK - HASIČI POHLEDEC
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one